ENSK SK
 
 
 

Zdvíhacie kliešte

Tongs  


Spoločnosť Bushman AvonTec navrhuje a vyrába úplný sortiment zdvíhacích klieští, ktoré prenášajú široký rozsah priemyselných nákladov. Navrhujú každé kliešte veľkosťou, tvarom, hmotnosťou a špeciálnymi podmienkami relevantne podľa špeciálnych požiadaviek každého zákazníka.

Zdvíhače cievok Bushman AvonTec sú navrhnuté a vyrábané podľa najnovších revízií noriem ASME B30.20 a BTH-1, Konštrukcia závesných zdvíhacích zariadení.


Sú tri základné konfigurácie a aplikácie klieští:

 

  Supporting

Podporné kliešte

Podporné kliešte sa používajú na jednorozmerné objekty, ktoré majú podpornú vôľu naspodku, ako sú krabice, bedne, nádoby a prepravníky. Zdvíhacia noha klieští podopiera náklad a udržuje ho vo vodorovnej zdvíhacej rovine.

   
Gripping

Upínacie kliešte

Upínacie kliešte sa používajú na materiály ako sú ingoty, valce, rúry, potrubia a iné okrúhle alebo valcovité objekty. Uchopenie klieští za a pod stredom bremena poskytuje pomocnú podporu. Priemer bremena sa môže meniť v rozsahu približne 25%, ale zmena v dĺžke je vo všeobecnosti neobmedzená.

   
  Pressure

Tlakové kliešte

Tlakové kliešte sa používajú na uchopenie zvislých bokov bremien, balíkov, krabíc, bilety a iné ploché alebo okrúhle objekty. Podložky na tlakových kliešťach zvyšujú povrchové trenie alebo penetráciu do bremena, aby sa udržiavalo bezpečné zovretie bremena počas manipulácie. Podložky môžu byť gumové, remeňové, kolíkové, bodové, zúbkované a iné, v závislosti od koeficientu trenia potrebného pre konkrétne bremeno.

 

PRÍKLADY ZDVÍHACÍCH KLIEŠTÍ

 

Supporting tong PODPORNÉ KLIEŠTE: Tieto podporné kliešte majú uzamykací kolík.
   
Gripping tong PODPORNÉ KLIEŠTE: Tento model 1529 určený na valcované tyče zdvíha kruhové oceľové ingoty priemeru od 30 do 100 cm a hmotnosťou až do 23 t.
   
Pressure tong TLAKOVÉ KLIEŠTE: Panelové kliešte model 1503 sú továrenskými kliešťami na manipuláciu s bremenami rôznych šírok. K dispozícii sú rôzne uchopovacie podložky vrátane oceľových výstupkov a zúbkovaných profilov. Tieto kliešte využívajú mechanickú západku Bushman AvonTec, čo umožňuje jednoduchšie zovretie a rozovretie bremena.

 

  Prevzatie brožúry Zdvíhacie kliešte (5.8 MB) Get Adobe Reader