ENSK SK
 
 
 
Domov / Aplikácie / Železo / Drôt / Tepelné zušľachťovanie / Pece s fluidným lôžkom  

Pece s fluidným lôžkom

FastHeat Fluidbed      FastHeat Fluid Bed


Spoločnosť Arcon dodáva pece s fluidným lôžkom, ktoré sú vybavené najnovšími technológiami fluidizácie a horenia a predstavujú technologickú špičku v dizajne pecí.
 

AKO TO FUNGUJE


Vo fluidnom lôžku sa zahrievajú viaceré pramene súvislého oceľového drôtu tak, že prechádzajú vodorovne cez lôžko obsahujúce fluidizované častice oxidu hlinitého. Cez dvojitú distribučnú sieť sa do dolnej časti lôžka zavádza vzduch a plyn. V lôžku dochádza k horeniu, čo zabezpečuje rýchly prenos tepla na pieskové častice a drôty. Lôžko je umiestnené medzi vlnité muflové steny zo zliatinovej ocele s vysokým obsahom niklu, ktoré sú špeciálne navrhnuté tak, aby odolali zaťaženiu spôsobovanému tepelnými cyklami.

Sú tu použité vrstvy materiálu z keramického vlákna, ktoré slúžia na izoláciu vonkajšej steny fluidného lôžka a zaisťujú tak nízku teplotu vonkajšieho povrchu a efektívnu prevádzku. Rám pece je zhotovený zo zváraných profilov z konštrukčnej ocele a hrubých panelov. Každé fluidné lôžko je špeciálne navrhnuté tak, aby spĺňalo výrobné požiadavky.

 

VÝHODY


Spoločnosť Arcon dodáva fluidné lôžka, ktoré sú navrhnuté pre vysokú rýchlosť prívodu drôtov s optimálnou rýchlosťou toku vzduchu a plynu. Vyvinutie závitového otvoru labyrintového ložiska prinieslo elimináciu nákladov na údržbu a tepelné straty, ktoré sú spojené s fluidnými lôžkami so "závesovou" koncepciou.

Nový systém vstrekovania paliva umožňuje použitie širokej škály plynov a zároveň zamedzuje problémom so spätným vzplanutím. Dokonca aj fluidizácia sa zabezpečuje prostredníctvom špeciálne navrhnutého rozvodného vzduchového potrubia, ktoré nahrádza nákladné a na údržbu náročné dlaždice, používané v starších koncepciách.

 

  Pozrite si výhody pecí s fluidným lôžkom Get Adobe Reader