ENSK SK
 
 
 
Domov / Aplikácie / Železo / Drôt / Galvanizovanie drôtov / Stieracie systémy  

Stieracie systémy

Vertikálny stierací systém pre drôty

Spoločnosť Arcon dodáva vertikálne stieracie systémy pre drôty, ktoré sú navrhnuté na spracovávanie viacerých prameňov oceľového drôtu z pece na galvanizáciu, poťahovanie zliatinou Galfan® alebo hliníkom. Stieracia zostava je skonštruovaná tak, aby sa v nej dali použiť najnovšie generácie modulov N2, plynových-štetových a drevouhoľných modulov alebo modulov s vertikálnymi vložkami. Naše systémy, dodávané kompletne s robustnou vežovou konštrukciou, sú vhodné pre väčšinu tried povrchových úprav a požiadaviek na rýchlosť drôtov.

 

  Pozrite si výhody vertikálneho stieracieho systému pre drôty Get Adobe Reader

 

Stieracie systémy s vložkami

Stieracie systémy s vložkami od spoločnosti Arcon odstraňujú nadbytočný zinok a zanechávajú na drôtoch hladký a lesklý povrch. Na každý drôt sa pri jeho výstupe z galvanizátora medzi súpravou dvoch obdĺžnikových vložiek aplikuje komerčná povrchová vrstva. Tlak stierania sa reguluje prostredníctvom individuálnych sťahovacích mechanizmov so skrutkami, ktoré k sebe pritláčajú jednotlivé súpravy vložiek. Po zotretí drôty vychádzajú zo zadnej strany vložiek priamo do jednotlivých kaliacich trubíc, ktoré ochladzujú drôty na teplotu okolia. Axiálne sťahovacie mechanizmy vtláčajú tieto trubice do zadného čela súprav vložiek, čím zabezpečujú vodotesné utesnenie.

Všetky dodávané stieracie systémy s vložkami majú robustnú konštrukciu z profilov z konštrukčnej ocele a dosák z mäkkej ocele a sú navrhované na zákazku tak, aby boli prispôsobené vami používaným priemerom drôtov, odstupom drôtov a konfigurácii na výstupe z galvanizátora. Ich koncepcia umožňuje ľahký prístup a prevádzku.

 

Systém automatickej regulácie hmotnosti povrchovej vrstvy IAS

Popri vertikálnych stieracích systémoch a stieracích systémoch s vložkami ponúka spoločnosť Arcon pre odvetvie zaoberajúce sa oceľovými drôtmi revolučnú galvanizačnú technológiu: systém automatickej regulácie hmotnosti povrchovej vrstvy IAS. Táto osvedčená technológia zabezpečuje presnú a konzistentnú aplikáciu kovových povlakov na viacero drôtov na vysokorýchlostných spracovateľských linkách. Tento systém využíva inovatívny senzor, počítačové rozhranie a regulačné prietokové ventily s presnými dusíkovými stieracími dýzami a poskytuje vyššiu kvalitu, rýchlejšiu výrobu a významné úspory zinku, hliníka a zliatiny Galfan®.

 

 

   VÝHODY

  • Úspory nákladov

        Úspory v spotrebe zinku vo výške 25 % a viac sa dosahujú prostredníctvom
        presnejšej regulácie hmotnosti povrchovej vrstvy. Prináša to rýchlu návratnosť
        investičných výdajov, ktorá je menej než 18 mesiacov.

 

  • Vyššia kvalita

         Vďaka využitiu dusíkových stieracích dýz najnovšej generácie ponúka systém
         vyššiu kvalitu v rámci sústredenosti, vlastností povrchu a konzistencie hmotnosti
         povrchovej vrstvy. Vďaka tomuto zvýšeniu kvality dosahuje drôt lepšie výsledky
         v koróznych skúškach s rovnakými hmotnosťami povrchovej vrstvy.

 

  • Rýchlejšia výroba

         Systém umožňuje rýchlosti prívodu drôtov až o 300 % vyššie ako plynové/štetové
         metódy stierania. Keďže je navyše potrebných menej vstupov od operátora v
         oblasti stierania, je možné dosiahnuť zvýšenie produktivity o približne 10 %.